forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics

Microfost Outlook XP Ayarları

YazarMesaj
Hadiya
Moderatör
Moderatör
Hadiya

Erkek
Ikizler Kaplan
Teşekkür : 5
. : [Microfost Outlook XP Ayarları Baymak10

Microfost Outlook XP Ayarları Empty
150409
MesajMicrofost Outlook XP Ayarları

1. Microsoft Outlook XP programını açarak Tools (Araçlar) menüsüne gelerek E-mail Accounts (E-posta hesapları) seçeneğini tıklayınız.

2. E-mail Accounts seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda, yalnızca E-mail başlığı altındaki Add a new e-mail account (Yeni bir e-posta hesabı yarat) seçeneğini işaretleyerek Next (İleri) butonuna tıklayınız.

3. Next butonunu tıkladıktan sonra karşınıza asağıdaki ekran gelecektir. Burada Server Type (Sunucu Türü) olarak POP3 seçeneğini işaretleyerek Next (İleri) butonunu tıklayınız.

4. Next (İleri) butonunu tıkladıktan sonar karşınıza Internet E-mail Settings (POP3) (E-posta ayarları) isimli yeni bir ekran gelecektir.

İlgili ekranda: User Information (Kullanıcı Bilgileri) başlığı altındaki Your Name (Ad Soyad) seçeneğine Adınızı ve Soyadınızı

E-mail Address seçeneğine e-posta adresinizi giriniz.

Server Information (Sunucu Bilgileri) başlığı altındaki Incoming mail server (Gelen Posta Sunucusu) (POP3) ve Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) (SMTP)mail.sizindomaininiz.com yazınız.

Logon Information başlağı altındaki User Name bölümüne e-posta adresinizi, Password bölümüne E-posta şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Remember Password (Şifreyi hatırla) seçeneğini işaretleyiniz.

seçeneklerine
5. More Settings (Diğer Ayarlar) bölümüne tıklayarak, aşağıda gözüktüğü gibi Outgoing Server (Giden posta sunucusu) kısmında okla gösterilen kutuya tik atmayı unutmayınız.

6. Next butonunu tıkladıkdan sonra karşınıza Congratulations yazan yeni bir ekran çıkacaktır; bu ekranda Finish butonunu tıklamanız neticesinde Microsoft Outlook XP mail ayarları kurulumu tamamlanmış olacaktır.

kolay gelsin.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Microfost Outlook XP Ayarları :: Yorum

Hadiya
Outlook Express Mail Kurulumu (resimli anlatım)
Mesaj Çarş. 15 Nis. 2009, 10:36 tarafından Hadiya
Daha detaylı olarakta anlatayım resimli olarak hiç bilmeyenler için

1 ADIM

Outlook Express i açtıktan sonra "Araçlar (Tools)" menüsünden "Hesaplar (Accounts)" seçeneğine giriyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 1admgf9

2 ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede "Ekle (Add)" butonunu tıklayıp, çıkan menüden "Posta (Mail)" yı seçiyoruz

Eğer var olan bir mail hesabını tekrar düzenlemek istiyorsak sol bölümdeki düzenlemek istediğimiz mailin üzerini faremizin sol tuşu ile bir kere seçip sağ taraftaki "Özellikler (Properties)" butonuna basıp, düzenlemeleri yapabilirsiniz

Microfost Outlook XP Ayarları 2admik6

3ADIM

"Görünen ad (Display name)" yazan yere Adımızı Soyadımızı veyahutta şirket, firma ünvanımızı yazıp "İleri (Next)" e tıklıyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 3admvi0

4 ADIM

"E-posta adresi (E-Mail adress)" yazan bölüme açtığımız ve kullacağımız e-mail adresini eksiksiz tam olacak bir biçimde yazıp ve "İleri (Next)" e basıyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 4admit9

5 ADIM

"Gelen posta POP3 sunucusu (Incoming mail server)" ve "Giden posta SMTP sunucusu (Outgoing mail server)" yazan bölümlere "maildomainadıcom" yazıyoruz

"Gelen posta sunucum bir POP3 sunucusudur (My incoming mail server is a POP3 server)" seçili hale getirin ve "İleri (Next)" e basıyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 5admtx4

6 ADIM

"Hesap adı (Account name)" kısmına kullanıcı adımızı domain adınızla birlikte yazıyoruz ve "Şifre (Password)" kısmınada kullanacağımız şifreyi yazıyoruz Sonra "İleri (Next)" e basıyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 6admab9

7 ADIM

Bu aşamada email hesabı işlemleri bitirmiş ve gerekli ayarları yapmış bulunuyoruz "Son (Finish)" u tıklayarak mail için gerekli ayarları bitirmiş oluyoruz

Bundan sonraki adımlar mail gönderme ile ilgili olacak

Microfost Outlook XP Ayarları 7admgx0

8 ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede "Posta (Mail)" tabını seçip alt taraftaki mail hesabının üzerini faremizin sol tuşu ile bir kere tıklayıp sağ taraftaki "Özellikler (Properties)" butonuna basıyoruz

Microfost Outlook XP Ayarları 8admaz4

9 ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede "Sunucular (Servers)" tabını seçip alt taraftaki "Sunucum kimlik doğrulamsı gerektiriyor (My server requires authentication)" bölümünün önündeki kutucuğu işaretleyerek seçili hale getiriyoruz

Ardından "Uygula (Apply)" ve sonrasında da "Tamam (OK)" a basarak işlemimizi bitiriyoruz

Artık Outlook Express programı ile sorunsuz bir biçimde e-postalar alabilir ve gönderebilirsiniz

Microfost Outlook XP Ayarları 9admof3

alıntı

Microfost Outlook XP Ayarları

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» TÜM regedit ayarları
» Nod32 Resimli Kurulumu ve ayarları