forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Apple ve Google mercek altında

YazarMesaj
Cansiperane
Admin
Admin
Cansiperane

Erkek
Kova Horoz
Hobiler : Uzman
Teşekkür : 11
. : [Apple ve Google mercek altında Baymak10

Apple ve Google mercek altında Empty
070509
MesajApple ve Google mercek altında

İSTANBUL - ABD Federal Ticaret Komisyonu, Google ve Apple'ın ABD'nin anti tröst yasalarına aykırı davrandığı gerekçesiyle incelendiğini açıkladı.

Soruşturmanın kilit noktasında Eric E Schmidt ve Arthur Levinson bulunuyor. Bu iki isim, Hem Google'ın, hem de Apple'ın yönetim kurulunda yer alıyor.

ABD'nin 1914 Clayton Kanunu'nun 8. fıkrasına göre, iki firma yılda 20 milyon dolardan az gelir elde ettikleri ve rekabet içinde oldukları ürünleri gelirlerinin küçük bir kısmını oluşturduğu sürece yönetim kurulu üyelerini paylaşabiliyor.

Son üç ayda 3,7 milyondan fazla Apple iPhone satılıyor ve bu durum Apple'ın gelirinin büyük kısmını ifade ediyor, öte yanda Google'ın ise Android işletim sistemi ile dağıtılan T-Mobile G1'i bulunuyor ve bu ürün de Google'ın elde ettiği gelir kalemlerinde büyük yer kaplıyor.

Bununla birlikte, Apple ve Google, Google Chrome - Apple Safari, Android - iPhone OS, YouTube - iTunes, Picasa - iPhoto ve daha birçok üründe birbirleriyle rekabet halinde. (NTV)
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Apple ve Google mercek altında :: Yorum

Aktifleştirici
Geri: Apple ve Google mercek altında
Mesaj Çarş. 17 Haz. 2009, 10:20 tarafından Aktifleştirici
Paylaşım için teşekkürler

Apple ve Google mercek altında

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Yeni Chrome mercek altında
» Microsoft Word tehdit altında