forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics

Neden Opera Kullanıyorum?

YazarMesaj
Orkun
Profesyonel
Profesyonel
Orkun

Erkek
Oğlak Köpek
Hobiler : İnternet Sörf
Teşekkür : 12
. : [Neden Opera Kullanıyorum? Baymak10

Neden Opera Kullanıyorum? Empty
140509
MesajNeden Opera Kullanıyorum?

1. Hızlı Başlat özelliği: Opera'yı ilk açtığınızda hızlı başlat, en son kaldığın yerden devam etme ve boş sayfa açma gibi ayarlardan ulaşılan seçenekler var.
Neden Opera Kullanıyorum? Bubenimki

Neden Opera Kullanıyorum? 2a83fia
Görüldüğü gibi hızlı başlata ekleyebileceğimiz kısayol sayısı sınırlı değil. Ayrıca kısayollara sitenin küçük görüntüsü yerine böyle resimler de koyarak daha sade ve hoş bir şekle getirebiliyoruz.

2. Panolar tuşuyla ağaç yapısında yer imlerine ulaşma
Neden Opera Kullanıyorum? Aayer
Benim gibi çok fazla yer imiyle haşır neşir olanlar için güzel bir özellik.

3. Yer imleri eşitleme:Opera'nın eşitleme özelliği sayesinde Opera bulunan her bilgisayarda kendi yer imlerinize ulaşmanız mümkün. Yalnız bunun için bir hesap açmanız gerekecek. Dosya menüsünden "Opera'yı Eşitle" yi seçtikten sonra sizi yönlendirecek.

4. Oturumu kaydetme: Dosya->Oturum->Bu oturumu kaydet. Aniden bir işiniz çıktı, gitmeniz gerek ya da saat geç oldu yatacaksınız ama bir sürü sekme açmıştınız. Bunlara bir dahaki sefere bilgisayarınızı açtığınızda hemen ulaşmak için oturumunuzu istediğiniz bir isimle kaydedin. Gelince bu oturumu açın. Ayrıca söylemeye belki gerek yok ama(artık tüm tarayıcılarda var sanırım) Opera çökerse, elektrikler giderse vb durumlarda ilk açılan sayfa ayarınızdan bağımsız olarak size bir dahaki açılışta "en son kaldığınız yerden devam etme seçeneği" sunulur.

5. Fare hareketleri: Opera'da en sevdiğim özellik. Fare hareketleri adlı kısayollarla tarayıcı arayüzünü kullanmadan basit işlemleri yapabilirsiniz. Benim en çok kullandıklarım; sayfa yenileme(sağ tık aşağı yukarı hareket), sayfa ileri(sağ tık sağa hareket), sayfa geri(sağ tık sola hareket), yeni sekme(sağ tık aşağı hareket), sekmeler arasında geçiş(sağ tık tekerlek). Eğer sizin de başka sıklıkla kullandığınız kısayollarınız varsa bunlara konuya cevabınızda yer verebilirsiniz. Bu arada Opera'nın 1 Nisan şakasını da anmadan edemeyeceğim.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Neden Opera Kullanıyorum? :: Yorum

Orkun
Geri: Neden Opera Kullanıyorum?
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 22:32 tarafından Orkun
6. Opera 10 Acid 3(*) test sonucu:
Neden Opera Kullanıyorum? Acid3
(*)Acid 3 testi bir internet tarayıcısının özellikle Javascript ve DOM olmak üzere bazı web standartlarına uyumluluğunu ölçer.

7. Arama oluşturma özelliği: Bir sitedeki arama özelliğini o siteye girmeden adres çubuğuyla kullanmak ister misiniz? Bu Opera'yla mümkün. Örneğin vikipedianın aramasını adres çubuğuna getirelim.
Neden Opera Kullanıyorum? Arama
Neden Opera Kullanıyorum? Olutur
Bundan sonra yapacağınız şey adres çubuğuna "v arayacağınız kelime" yazıp enter'a basmak.

8. Turbo: Opera 10'la gelen Turbo özelliğiyle bol grafikli, düşük sistemlerde açılması uzun süren sayfalara turboyla daha hızlı girebilirsiniz. Bu özellik resimleri düşük kaliteyle açarak sayfa açılışını hızlandırıyor. Tabi ki isteğe bağlı, isterseniz açıyorsunuz sol alt köşedeki göstergeye tıklayarak.

9. Hız ve Güvenlik: Hızlı ve güvenli. Benimkinden iyi sistemlerde IE 8 daha hızlı olabilir ama bende G. Chrome'dan sonra en hızlı diyebilirim. Elle içerik engelleme, otomatik reklam engelleme Opera'nın özellikleri arasında.

10. Yapıştır ve Git: Bir adresi kopyaladınız adres çubuğuna sağ tık->Yapıştır ve Git seçeneği. Bir de G. Chrome'da var bu özellik.

11. Windows temasını kullanabilme: Düşük sistemler için iyi bir özellik.

12. Yer imleri çöp kutusu: Sildiğiniz yer imlerine yeniden ulaşabilirsiniz. Yanlışlıkla sildiyseniz hele bu özellik daha da değerleniyor.

13. Panelde internet sayfalarını da gösterebilirsiniz: Tek yapmanız gereken bir yer imi eklediğinizde "details"e tıklatıp "Show in Panel"e tıklamanız.
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 22:33 tarafından Orkun
14. Gtalk'u Opera panelde kullanın

15. Facebook sohbeti panelde kullanın.
Neden Opera Kullanıyorum? 4
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 22:35 tarafından Orkun
1- Aramaları Göster: Shift+f12>>Düğmeler>>Aramalar
buradaki aramaları durum çubuğu ya da kişisel çubuğa sürükleyip istediğiniz "arama"ya istediğiniz an ulaşın. örn: benim durum çubuğumda ek$i sözlük var.

2- Ajax Uyumu: Eğer kimi ajax'la hazırlanmış sitelerde (igoogle vb.) bölümleri taşıyamıyorsanız sağ tıklayıp>>site tercihlerini düzenle>>ağ>>"opera olarak tanıt"a tıklayıp "internet explorer olarak görün"ü seçin.

3- Hızlı Arama: Sayfa içerisinde arama yapmak için Ctrl+f yerine "." ya basmanız yeterli. eğer bağlantı aramak isterseniz ","e basın.

4- Parola Yöneticisi: Üyelik gerektiren sitelerde eğer daha önce parolanızı kaydettiyseniz Ctrl+Enter'a basmanız yeterli.

5- Kapatılmış Sayfalar: Son kapatılan sekmeyi açmak için Ctrl+Shift+T ye basmanız yeterli. Diğerleri içinse sekme çubuğunun sonundaki çöp kutusuna tıklayın.

6- "Hızlı özellik değiştirmek" için: >> F12
"Görünüm ayarları" için >> Shift+F12
"tercihler" için >> Ctrl+F12

7- Hızlı Erişim sayısını artırın:%appdata%\Opera\Opera\profile\Speeddial.ini yi açın.
Dosyanın sonuna aşağıdaki kodu ekleyerek speeddial sayısını artırın

Kod:
[Size]
Rows=4
Columns=5

4x5 20 speeddial kısayolunuz var demektir.

8- Speeddialde ki ilk 9 siteyi açmak için: Sekme açmaya gerek yok. Örneğin 5. siteyi açmak için Ctrl+5'e basmanız yeterli.

9- Sekme Önizlemeleri: Sekmeler arasında önizlemeli gezinti yapmak için "Ctrl+f12>>Gelişmiş>>Tarama>>Sekmeler arası gezintide önizlemeleri göster'i seçin. Sağ fare tuşu basılıyken scroll tuşunu çevirin ya da Ctrl+Tab tuş kombinasyonunu kullanın.

10- RSS: Opera RSS bildirimlerine abone olabileceğiniz gibi onları web sayfası gibi de görüntüleyebilirsiniz. Adres çubuğunda ki RSS simgesine tıklamanız yeterli.
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 22:35 tarafından Orkun
11- Aynı Yer İmlerini Temizlemek: Eğer yer imlerinizde aynı adresten birden çok varsa bunları temizlemek için bu adrese gidin. Giriş yaptıktan sonra "Aynı isimlileri temizle"ye tıklayın.

12- Shift+F12>>Araç çubukları>>Başlangıç çubuğu'nu seçin. Stil olarak da "Sadece resimler"i işaretleyin. Yer imlerinizi buraya sürükleyerek yerden kazanın.

13- Menu çubuğunu kaldırmak için: CustomButtons sayfasına gidin ve Toggle Menu Bar On/Off and Dropdown The Main Menu(with image if using several custom skins) düğmesini bulup tıklayın. Daha sonra "düğmelerim"den tutup istediğiniz bir araç çubuğuna sürükleyin. Menüler aşağı açılır bir liste haline gelecektir. Menu yazısına tıklayarak göster/gizle yapabilirsiiz.

14- Opera'yı fare ile en iyi şekilde kullanmak için bakınız.(Google Çeviri dostumuz.)
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 22:36 tarafından Orkun
İndirmek için bağlantılar:
Opera Stabil Sürüm(9.64)
Opera 10 Alpha: Alpha olduğuna bakmayın birkaç aydır bunu kullanıyorum, hiçbir sorun olmadı.Neden Opera Kullanıyorum? Smiley_thumbsup Yalnız Opera'yı ilk defa kullanacak olanlara tavsiye etmem.

Diğer Opera Bağlantıları:
Opera'nın İnternet Tarayıcılarına Kattıkları
Opera kurulum ve ayarlar için rehber
Galeri: En Güzel Opera Duvar Kağıtları
Neden Opera Kullanıyorlar?
Java Script BetikleriNasıl Kullanılır?
Operawiki düğmeleri
TTT Buttons
Flash videoları direk indirin! Açılan sayfada "get flash button" yazısına tıklayın. ve "düğmelerimden istediğiniz çubuğa sürükleyin.

chip sitesinden alıntıdır.

Neden Opera Kullanıyorum?

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Opera Mini 4.1 indir download
» Cam Neden Saydamdır?
» Neden Evlenmiyorsun Diyenlere