forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur

YazarMesaj
Hadiya
Moderatör
Moderatör
Hadiya

Erkek
Ikizler Kaplan
Teşekkür : 5
. : [Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur Baymak10

Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur Empty
050509
MesajVistanın üzerine Xp nasıl kurulur

Öncelikle HDD'ni 2'ye böl ve ayırdığın 2. bölüme XP kur. VistaBootPRO 'yu indir. Daha sonra yapacakların:

1- Windows Gezgini‘ni aç, Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm 'de Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyerek Tamam de.

2- Windows Vista yüklü sürücündeki Boot klasörünü ve bootmgr dosyasını kopyala ve Windows XP yüklediğin sürücüye yapıştır.

3- Daha sonra VistaBootPRO yazılımını çalıştır ve Bootloader sekmesine geç. Reinstall the Vista bootloader seçeneğini seçip Apply 'a tıkla.

4-Manage OS Entries sekmesinde Add new operating system entry seçeneğini işaretle ve Windows Legacy 'nin seçili olduğundan emin ol. Yeni işletim sisteminin adını yazıp [örn. Windows XP] yüklü olduğu sürücüyü seçin [XP için ntldr dosyasının olduğu sürücü] ve Apply düğmesine tıkla.

Bu işlemlerden sonra her şeyi doğru yaptıysan bilgisayarını yeniden başlattığında sana işletim sistemini seçmeni söyleyen ekran gelir.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur :: Yorum

Afacanhelboy
Geri: Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur
Mesaj C.tesi 16 Mayıs 2009, 23:17 tarafından Afacanhelboy
işletim sistemi ağır gelenler oluyor. vistaya hevesleniyorlar bilgisayar kaldırır deyip başlıyorlar kurmaya sonra bakıyorlar bayağı bilgisayarı hantallaştırıyor geri vaz geçiyorlar. sağol böylelikle bu durumdan geri vaz geçenler bu şekilde kurtulabilirler. bence en baba program win98 üstüne işletim sistemi tanımam.

Vistanın üzerine Xp nasıl kurulur

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Cd Dvd Rom Nasıl Temizlenir
» Photoshop Otomobil üzerine resim koyma
» Bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim?