forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

20 kuruş nelere kadir !

YazarMesaj
One Minute
Yeni Üye
Yeni Üye
One Minute

Kadın
Balık Sıçan
Teşekkür : 14
. : [20 kuruş nelere kadir ! Baymak10

20 kuruş nelere kadir ! Empty
240409
Mesaj20 kuruş nelere kadir !

20 KURUŞ

Londra'daki cami'ye yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman da aynı şoföre rastlıyormuş.

Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturup da parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine "20 kuruşu geri versem mi şoföre?" diye düşünüyormuş. Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... Sadece 20 kuruş onlara bir şey yapmaz." Bu parayı saklayabilirim diye düşünmüş, Allahtan gelen bir hediye gibi...

İneceği durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki: "Paranın üstünü fazla verdiniz."

Şoför gülümsemiş ve demiş ki : "Siz caminin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum, islamı öğrenmek için. Bu yüzden bilerek size fazla para verdim. Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış neredeyse, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış. Gözlerinden yaşlar dökülerek demiş ki:

"Allah’ım az daha İslamı 20 kuruşa satıyordum!. .."

Unutmayın ki siz belki de müslüman olmayan insanlar için dinimizi tanıtan kişilerdensiniz, bu yüzden hareketlerinize dikkat edin. Maalesef insanlar sizinle birlikte dinimizi de yargılayacaklardır!
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

20 kuruş nelere kadir ! :: Yorum

Cansiperane
Geri: 20 kuruş nelere kadir !
Mesaj Cuma 24 Nis. 2009, 08:33 tarafından Cansiperane
Zaten müslüman insan değil 20 kuruş 1 kuruşun hesabını bildiğinden gerekli özeni gösterir ve yargılayan kişilere güzel bir örnek vermiş olur. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın (Amin)
One Minute
Mesaj Cuma 24 Nis. 2009, 08:41 tarafından One Minute
amiin. Mevlam cümlemizi doğru yolunda ilerleyen, yüzü açık ,gönlü pak kullarından eylesin... :cheers:
Orkun
Mesaj Cuma 24 Nis. 2009, 09:37 tarafından Orkun
Cansiperane demiş ki:
Zaten müslüman insan değil 20 kuruş 1 kuruşun hesabını bildiğinden gerekli özeni gösterir ve yargılayan kişilere güzel bir örnek vermiş olur. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın (Amin)

Amin

20 kuruş nelere kadir !

1 sayfadaki 1 sayfası