forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım?

YazarMesaj
Orkun
Profesyonel
Profesyonel
Orkun

Erkek
Oğlak Köpek
Hobiler : İnternet Sörf
Teşekkür : 12
. : [İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım? Baymak10

İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım? Empty
140509
Mesajİnternet Exploreri nasıl hızlandırırım?

Bir çok kişi IE8'in yavaş açıldığını, tablar arası geçişte ağırlaştığını vb. şikayetleri oluyor. Deneyimlerinde haklılar kimleri. Peki nasıl oluyor da, bağımsız otoriteler tarafından, sayfa açma hızı en hızlı olan bir tarayıcıda böyle sorunlar oluşabiliyor? Veya bir bilgisayarda çok hızlı açılan IE, daha iyi özellikli bir makinada çok daha yavaş açılabiliyor?

Öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını söyleyeyim:

1. Diğer toolbar, antivirüs ve eklentiler.

2. SP2, SP3 ENTEGRE edilmiş paketler, Windows'un bazı fonksiyonlarına yarayacak DLL'leri kayıt defterine alamazlar. Kısacası herkesin olmasa da, özellikle korsan Windows kullananların sık başına gelen bir durumdur. Genellikle temiz Windows kurulup arkasında servis paketlerinin yüklenmesi bu yüzden önerilir. Bu hata sadece IE8'i değil, diğer Windows programlarını, IE7'yi de etkiliyor.

Yapılması gerekenler:

Neden Araç çubukları ve eklentiler etkiliyor?

Bir çok program sponsor bağlantıyla gerekli gereksiz bir çok şeyi Internet Explorer'a entegre etmek ister. Bunun en büyük örnekleri, Google Toolbar, Ask Toolbar, Alexa Toolbar, MSN toolbar gibi örnekleridir. Genellikle eski sürümleri olan bu yazılımlar, yeni güncellediğiniz IE ile uyumsuz olduğu için gerek programın açılımını, gerekse internet bağlantılarını yavaşlatırlar.

1. IE'yi kapatın. Denetim Masası'ndan Internet Seçenekleri 'ne giriyoruz.

2. Programlar tabinden Eklentileri Yönet'e tıklıyoruz.

3. Karşımıza açılan ekrandan, Araç Çubukları ve Uzantılar hanesinde karşımıza çıkan herşeyi seçin ve Devre Dışı bırak düğmesini tıklayın. Araç Çubukları ve Uzantılar'da gördüğünüz herşey için bunu yapın. Bir tek "Shockwave Flash Object" Etkin olarak kalsın..

Şimdi asıl çözüm:

Windows XP için

1. Başlat -> Çalıştır 'a girin

2. Aşağıdaki kodu yazın ve enter'a basın.

regsvr32 actxprxy.dll

3. Karşınızda actprxy.dll'nin kayıtlandığına dair bir mesaj gelecek. Bilgisayarınızı baştan başlatın.

Windows Vista için

1. Başlat menüsünden arama menüsüne cmd yazın. Çıkan cmd.exe'ye sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı işaretleyin.

2. Çıkan ekranda aşağıdaki kodu yazın ve enter'a basın.

regsvr32 actxprxy.dll

3. Karşınızda actprxy.dll'nin kayıtlandığına dair bir mesaj gelecek. Bilgisayarınızı baştan başlatın.

Sonuç şaşırtıcı olacak.

Bu değişiklikten sonra göreceğiniz, hem IE8 ışık hızıyla açılacak hem de yeni sekmeleri açarken hiç beklemeyeceksiniz.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım? :: Yorum

Orkun
Geri: İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım?
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 15:30 tarafından Orkun
Alıntı :
Ben de ekleme yapayım actxprxy.dll dosyası registry'ye kaydedildikten sonra hızlanan sadece IE8 değil. Başlangıçta açılan ve Internet erişimi isteyen tüm programların ve bilgisayarın açılış süresi dahi farkediyor. Örneğin Windows Live Messenger çok daha hızlı açılır. Vista'da ise, Sidebarlar ve diğer RSS çok daha hızlı açılır. Outlook Express, Windows Mail vb. çok daha hızlı açılır ve internet erişimin sağlar...
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 15:30 tarafından Orkun
Alıntı :
Yararlı Bir Paylaşım Olduğu İçin , Nadiren Yaptığım Şeylerden Birini Yapıp , Paylaşım İçin Teşekkür Ediyorum. Smile

Bu Uygulamayı , İE-8 Beta Sürecinde Gerçekleştirmiştim ve Hissedilir Derecede Hız Katıyor.

Girdiler ile İlgili İzninizle Küçük Bir Uygulamanın Devamı İçinde Ben Ekleme Gerçekleştireyim.

regsvr32 actxprxy.dll
Uygulaması Yapılıp Kabul Edildikten Sonra ,
Aynı Uygulamayı Bu Sefer ;

regsvr32 shdocvw.dll
İçinde Gerçekleştirip, Sisteminizi Yeniden Başlatınız...

Not:Link Ekleme
Bu Konudaki Microsoft un Detaylı Anlatımı Yer Alan Linkini '' http://support.microsoft.com/kb/q180176/ '' Ziyaret Edebilirsiniz....

Sevgiler..
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 15:31 tarafından Orkun
Alıntı :
O zaman link vermeye devam: http://support.microsoft.com/kb/281679/tr
Orkun
Mesaj Perş. 14 Mayıs 2009, 15:32 tarafından Orkun
Alıntı :
Bu sadece IE8'e özel bir durum değil diğer sürümler için de geçerli. Zaten 23 Kasım 2006 da makaryos bu konuda bir bilgi paylaşmıştı. Yine de hatırlatma için teşekkürler.

Alıntı :
makaryos'tan alıntı:
...
İntenet Explorer da link problemleri, (sayfa açılmıyor):
Bu sorunda birçok insanın başına gelmiştir. Sayfanın bulunduğu linke tıklarsınız pencere açılır tam sayfanın içeriği açılacak gibi olur fakat sayfa görüntülenemiyor hatasını alırsınız. bunun nedeni de bir veya birçok Explorer dll. Dosyasının silinmesi veya olmamasındandır. Sorunumuzu gidermek için;
Start -> Run -> regsvr32 urlmon.dll (OK).

Eger Problem devam ediyorsa aşağıdakilerini uygulayın:
Start -> Run ->
regsvr32 actxprxy.dll
regsvr32 shdocvw.dll
NOT: Başka bir siteden alıntıdır..

Bu ve diğer durumlar için benim pc de sürekli sakladığım bir .bat dosyası var, ihtiyaç olduğunda çalıştırıyorum.

http://rapidshare.com/files/1749982...vascript.bat

İnternet Exploreri nasıl hızlandırırım?

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Windows XP’yi nasıl Hızlandırırım
» İnternet Explorer 8 Download nasıl yapılır resimli anlatım
» 4G Mobil internet