forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics

Css nedir? Nasıl kullanılır?

YazarMesaj
Cansiperane
Admin
Admin
Cansiperane

Erkek
Kova Horoz
Hobiler : Uzman
Teşekkür : 11
. : [Css nedir? Nasıl kullanılır? Baymak10

Css nedir? Nasıl kullanılır? Empty
200409
MesajCss nedir? Nasıl kullanılır?

Nedir Bu CSS?
Css uzun yazılımıyla Cascading Style Sheets(Stil Şablonları) web tasarımında metin biçimlendirmek için bize çok büyük katkıları vardır. İster tek bir harfin isterseniz sayfalarca metnin özelliklerini (renk,stil, büyüklük) özelliklerini değiştirebilmemeizi sağlar. Web sayfası içindeki font özelliklerini her sayfa için ayrı ayrı ayarlamaktan sizi kurtarır ve değiştirmek istediğinizde çok büyük bir kolaylık sağlar. (Onlarca html sayfası olan websiteleri için muhteşem kolaylık ) Bu sayede her sayfa için ayrı ayrı edit yapmak zorunda kalmazsınız.

Css kodları html kodları içerisinde head yada body etiketleri arasına yerleştirilir. (Türüne göre değişir.) Ama en güzeli harici bir css dosyası oluşturmak ve bunu gerektiği yerde çağırmaktır...

Net Üzerinden Çok Bait Bir Şekilde CSS Menü Oluşturun...
İlk önce CSS Menu Generator :: Webmaster Toolkit adresine giriyoruz. Karşımıza Css Menü Genaratör(Css Menü Oluşturucu) çıkıyor. Şimdi yapılması gerekenleri adım adım anlatıyorum...
1-) İlk çıkan sayfadaki menü şablonlarından istediğinizi seçiyorsunuz ve Proceed tuşuna basıyorsunuz...
2-) Şimdi sırada menü özelliklerini belirlemek var. Bunları da açıklıyorum detaylıca:
Size: Burada menü butonlarının kaç pixel olmasını istiyorsanız onu yazıcaksınız.
Colours:Buradaki kutucuklara menü renklerinn ne olmasını istiyorsak onu yazıyoruz veya kutucukların yanındaki select tuşu ile bir renk seçiyoruz.
Fonts: Buradan menü yazılarının ilk olarak büyüklüğünü sonra stilini seçiyoruz.
Button Names and Urls: Burada ise soldaki kutuya menü olmasını istediğiniz butonun adını soldakine ise o butona tıkladığınız zaman gideceği adresi yazıyoruz.

ve generate code dedikten sonra karşımıza kodlarımız çıkıyor hayırlı olsun.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Css nedir? Nasıl kullanılır? :: Yorum

Yorum yok.

Css nedir? Nasıl kullanılır?

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Ascıı Kod nedir? Nasıl Kullanılır?
» Mors Alfabesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
» Özgeçmiş nedir? Nasıl yazılır?