forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler

YazarMesaj
Afacanhelboy
Deneyimli
Deneyimli
Afacanhelboy

Erkek
Oğlak Keçi
Teşekkür : 46
. : [Adsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler Baymak10

Adsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler Empty
050109
MesajAdsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler

Limitli Adsl kullanıcılarının özellikle sıkıntılı olduğu bir konudur Kota Limitinin aşılması.4 GB kotalı internet kullanıyordur ama Ay sonu 30 Ytl civarında gelmesi gereken Fatura 50-60 hatta bazen 80-90 Ytl bile gelebilmektedir.Bunları çevremde görüyorum ve duyuyorum.Bu neden kaynaklanıyor?Kabahat kimde?

Burda kabahatiTelekom’a yüklemek kolaya kaçmak olur çünkü imzaladığınız bir sözleşme var ve size ilan edilmiş bir Kota limiti var.Siz Kota Lİmitini aşmamak için neler yapmalısınız,nelere dikkat etmelisiniz bunları kendiniz öğrenmelisiniz.

Mesela birkaç Püf Nokta : (Limitli Adsl Abonelerine)

-Çok Gerekli değilse Video izlemeyin.İzlersenizde bu sayı günde 4-5 videoyu geçmesin.Tabi Standart uzunlukta yani 7-8 dakikalık Videolardan bahsediyorum.

-Çok Yüksek boyutta Programları bilgisayarınıza indirmeyin.Dosya indirme ekranında Dosya boyutu yazar.Eğer çok gerekliyse Limitsiz Adsl Abonesi bir arkadaşınızdan veya internet Cafe’den indirin Programı.

Bu 2 Madde gerçekten çok önemli.Peki Kota limitini aşıp aşmadığımızı nasıl öğreniriz.Bunun için Türk Telekom Bilgilendirme servisini kullanabilirsiniz.Kendi resmi sitesinde Kullanıcı Adı ve Şifrenizle Giriş yapıp öğrenebiliyorsunuz.Fakat benim bugün size tanıtacağım bir Program.Bu Program sayesinde Limitli ADsl Kotanızın ne kadarını kullandığınızı ne kadar limitiniz kaldığını ve Ağ Trafiğini görebilecek ve ona göre önlem alabileceksiniz.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Adsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler :: Yorum

Yorum yok.

Adsl kotayı aşmamak için gerekli bilgiler

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Forum için gerekli bilgiler
» internette kotayı nasıl aşmam?
» Adsl Modemlerin Kurulum Kılavuzları