forumdll.benimforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forumdll.benimforum.biz

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ben İzmirliyim

YazarMesaj
Afacanhelboy
Deneyimli
Deneyimli
Afacanhelboy

Erkek
Oğlak Keçi
Teşekkür : 46
. : [Ben İzmirliyim Baymak10

Ben İzmirliyim Empty
070209
MesajBen İzmirliyim

Petrol şeyhinin bir tanesi üniversitede okuması için oğlunu İzmir'e gönderir. Çocuk ilk devreyi başarıyla bitirdikten sonra notlar düşmeye ve çocuk hafiften serserileşmeye başlar. Zaman geçtikçe memleketten çocuğa gönderilen avuç dolusu paralar da artik yetmemektedir!

Şeyhimiz oğlunu kontrol etmek için adamlarından birini İzmir'e gönderir. Adam İzmir'e gelince bir de ne öğrenir! Şeyhin okusun diye gönderdiği oğlu okulu bırakmış, kendini karıya kıza vurmuştur! Neyse, çocuğu Kordon da bir meyhanede bulur: 'Ya seydi, bu ne kepazeliktir! Baban seni merak eder! Kalk gidiyoruz Arabistan'a! ' Çocuk 'Ayva seydi' der, 'Ama önce bir otur da su manzaraya bir bak...' Şeyhin adamı 'Bunda ne kötülük olabilir ki'diye düşünür ve masaya oturur..

Sandalcılar çaparilerini sallamakta, arkada batan kıpkırmızı güneş, körfezi kırmızının tonlarına boyamaktadır.. Manzarayı seyrederken, garsonun getirdiği kavundan bir tane ağza atılır. Ardından peynirin de tadına bakılır. Eh eşek değiliz ya, su aslan sütü denen meredin de bir tadına bakalım derken orada ipler kopar!

Şeyhin oğlu ve körfez tarafından ayartılan adam, yorgun ve aksamdan kalma olduğu anlaşılan bir sesle, 15 gün sonra, efendisini arar: 'Ya seydi, veled mazbut velakin memleket puşt!'

Rakı şarap gâvurluksa, günün en güzel saatlerinde. . Deniz gâvurluksa, ve karşısında batarken izlemek güneşi.. Ask gavurluksa, ve sevdiğinin elini tutarak kordonda dolaşmak İzmirlilik gavurluksa, ve özgürlükse düşkün olmak, kimse tarafından kısıtlanmak istememek.. Ben gavurun önde gideniyim, yazın en büyük harfle!

BEN İZMİRLİYİM. . .
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Ben İzmirliyim :: Yorum

Yorum yok.

Ben İzmirliyim

1 sayfadaki 1 sayfası