forumdll.benimforum.biz


 
AnasayfaPortalAramaKayıt OlGiriş yap

 Konular 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
160209

Bu dosya Autorun.inf dosyasını kullanıp yayılan virüs sürümleri için temizleme paketidir

aşağıdaki bilgileri sırayla takip edin

1-Sil12052008.bat : virüs temizleme aracıdır, virüs olmasa bile çalıştırılmasında bir sakınca yoktur. ama çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

2-Sil12052008.bat tekrar çalıştırın ama bu defa bilgisayarı restart etmeyin, hemen ardından kill_amvo_virus_usb_tr.vbs ldosyasını çalıştırın kayıt girmeyi onaylayarak tamamlayın

3- Eğer D,E,F... sürücülerinizde bulunan bazı klasörler virüsler tarafından gizlenebiliyor....
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 12 - Görüntüleme: 2322
120209

Arkadaşlar msnde sohbet ederken hi5 ile alakalı bir ileti geldi. Tıkladım ve bilgisalarımda yavaşlama oldu. birde benden arkadaşlara hi5 linki gidiyor bunu nasıl engelliyebilirim. Şimdiden teşekkür ederim...
 
tarafından Orkun - Yorum: 4 - Görüntüleme: 831
040709

Linux zararlı yazılımlardan etkilenmez demeyin; sisteminizi AVG 8.5'e emanet edin


Linux'a virüs kalkanı
 
tarafından Rss - Yorum: 1 - Görüntüleme: 457
150509

smss.exe bir sistem dosyasıdır ve karşısında SYSTEM yazar. fakat karşısında kullanıcı adı yazıyorsa bilinki o xp32.exe virüsüdür. eğer sisteminizde bu virüs bulunuyorsa bilgisayarı güvenli modda açın ve C:\WINDOWS\security\ klasörü içindeki smss.exe dosyasını silin. bu şekilde virüsten kurtulabilirsiniz.
 
tarafından Hadiya - Yorum: 1 - Görüntüleme: 476
150509

Özellikle son dönemlerde yayılan flash disk virüslerinden (activexdebugger32) veya (copy) ya da (kaVo) iyice bıktık desek yeridir. Ve bilgisayara her flash diski taktıgımızda acaba virüs mü var demekten bıktıysak işte döküman size

Bilgi: Flash diske bulaşan virüsler autorun virüsleridir. Yani flash diski takar takmaz aktif olan virüsler.
Soru: Peki bu virüslerin bulaşıp bulaşmadıgını en kesin nasıl bilecez ?
Antivirüs diyenler bir nebze haklı olabilir ama antivirüsler yeni çıkan virüsleri tanımayabiliyor. Ya da virüs etkliyse antivirüsü devredışı bırakabiliyor.
Peki ne...
 
tarafından Hadiya - Yorum: 1 - Görüntüleme: 455
090609

Milyonlarca bilgisayara sızan sahte güvenlik yazılımlarının ardında yatan tüm gerçekler burada...

Yazının devamı için : Sahte anti-virüs gerçeği
 
tarafından Rss - Yorum: 0 - Görüntüleme: 443
150509

smss.exe bir sistem dosyasıdır ve karşısında SYSTEM yazar. fakat karşısında kullanıcı adı yazıyorsa bilinki o xp32.exe virüsüdür. eğer sisteminizde bu virüs bulunuyorsa bilgisayarı güvenli modda açın ve C:\WINDOWS\security\ klasörü içindeki smss.exe dosyasını silin. bu şekilde virüsten kurtulabilirsiniz.
 
tarafından Hadiya - Yorum: 1 - Görüntüleme: 676
190509

2006 ve 2007 Yıllarının En İyi Antivirus ÇözümüAntivirus Yazılımları KarşılaştırmasıAV-Comparatives çalışanları zararlı yazılımları durduran proaktif ve hatasız teknolojisini bildiklerinden ESET'i son iki yılın "En İyi Antivirus Ürünü" olarak seçtiler.
Ve ESET NOD32®️ tabi ki var olan en...
 
tarafından Hadiya - Yorum: 1 - Görüntüleme: 431
190509

 
tarafından Hadiya - Yorum: 1 - Görüntüleme: 427
170509

Şimdiye kadarki virüs tarayıcıları, yeni virüslere karşı korumayı, ancak veritabanları güncellendikten sonra sağlayabiliyordu. Bazen saatler, bazen günler alan yeni güncellemeler yüzünden hızlı koruma sağlamak pek mümkün olmuyordu. Virüslere karşı geliştirilen yeni bir silah, bu durumu kökünden değiştirecek: Davranışa dayalı analiz yapabilen virüs tarayıcıları. CHIP Online, yeni nesil virüs tarayıcılarını sizin için inceledi.

Zararsız e-postaların içine gizlenirler, zararlı web siteleri veya dosyalarla bilgisayarınızı ele geçirirler: Virüsler, trojanlar ve diğer tüm malware'lerin davranışı...
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 7 - Görüntüleme: 439
040509

Virüs nedir? Nasıl bulaşır?

Bilgisayar virüsleri, çalıştığında bilgisayarınıza değişik sekillerde zarar verebilen bilgisayar programlarıdır. Bu programlar (ya da virüs kodları) çalıştırıldığında programlanma şekline göre bilgisayarınıza zarar vermeye başlar. Ayrıca, tüm virüs kodları (bilinen adıyla virüsler) bir sistemde aktif hale geçirildikten sonra çoğalma (bilgisayarınızdaki diğer dosyalara yayılma, ağ üzerinden diger bilgisayarlara bulaşma vb gibi) özelliğine sahiptir.

Bilgisayar virüslerinin popüler bulaşma yollarından birisi "virüs kapmış bilgisayar programları"...
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 0 - Görüntüleme: 536
040509

Antivirüs nedir?

Antivirüs programı adından da anlaşılacağı üzere virüslere karşı geliştirilmiş bir korunma programıdır. Virüslerin yapılarına göre antivirüs savunma şeklide değişmektedir. Eğer virüs bir dosyaya (*.exe, *.com, *.doc, *.xls, *.bat uzantılı olabilir) bulaştıysa o dosyanın kodunu bozarak onu kullanılmaz hale getirir. Antivirüs ise repair (tamir) etme yoluyla bozulan kodu eski haline getirmeye çalışır. Eğer başarısız olursa o dosyayı yayılmasını önlemek amacıyla karantinaya alır. Şu anda popüler olan ve mail yoluyla bulaşan virüsler ise mailin sadece attachment (ek) kısmında...
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 0 - Görüntüleme: 4917
200409

Böyle bir mail gelirse hemen silin
Yeni bir virüs daha: Fazla meraklı bir bilgisayar kullanıcısıysanız; bu haberi mutlaka okuyun!

Ünlü Waledac virüsünün yeni bir versiyonu, meraklı kullanıcıların bu zaafını kullanarak bilgisayarlarını ele geçirmeye çalışıyor. Genellikle istenmeyen bir e-posta (spam) içerisinde gelen program, kullanıcılara isterlerse eklentideki ufak yazılımı kurarak, kendi bilgisayarlarından başkalarına ait cep telefonlarına gelen ve bu telefonlardan gönderilen SMS mesajlarını okumanın mümkün olduğunu iddia ediyor.

Fakat buna inanan meraklı kullanıcılar...
 
tarafından Cansiperane - Yorum: 0 - Görüntüleme: 500
310309

BİLGİSAYARLARA 1 NİSAN VİRÜSÜ
Bilgisayar güvenliği uzmanları, son yılların en tehlikeli virüsü olarak gösterilen Conficker solucanının, 1 Nisan'da milyonlarca bilgisayar kullanıcısına kötü bir şaka yapmasından endişe ediyor.


Bilgisayar güvenliği uzmanları, son yılların en tehlikeli virüsü olarak gösterilen Conficker solucanının, 1 Nisan'da milyonlarca bilgisayar kullanıcısına kötü bir şaka yapmasından endişe ediyor.

İnternet üzerinden kendisini güncelleyerek daha da güçlendiği belirtilen virüsün 1 Nisan'da yeniden harekete geçeceği düşünülüyor. Windows'un güvenlik...
 
tarafından Orkun - Yorum: 0 - Görüntüleme: 444
010109

ABD’li antivirus firması Panda, 14 Şubat’taki ‘Sevgililer günü’ yayılması için yazılmış iki yeni bilgisayar virüsü tespit ettiklerini bildirdi. Los Angeles kentinde bulunan şirketten yapılan açıklamada, ‘Nuwar.OL’ ve ‘Valentin.E’ isimli virüslere karşı tedbir alınmasının gerekli olduğu belirtildi.

Panda Laboratuarları teknik direktörü Luis Corrons, “Her yıl kötü niyetli hacker’lar Sevgililer gününün cazibesini kullanıyor. Çekici isimli e-posta’lar yayarak, bilgisayarlara zarar veriyorlar” dedi.

Corrons, bilinmeyen yerlerden gelen “Seni çok seviyorum”, “Kalbimin içindesin”,...
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 1 - Görüntüleme: 436
250109

Conficker solucanı Windows PC'leri ele geçirdi ve sessizce bekliyor. Peki uyandığında ne olacak?

Ne yazık ki güvenlik uzmanlarının uyarıları yeteri kadar ciddiye alınmadı ve hatta sitemizdeki haberin yorumları arasında bile konunun çok abartıldığına dair görüşler vardı.

Ve hafife alınan Conficker, son raporlara göre dünya üzerinde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların %6'sını ele geçirmiş durumda. Bu rakamı paylaşan Panda anti-virüs yazılımı yetkilileri, bu oranın sadece kesinleşmiş olan bilgisayarlar olduğunu, farkında olmayan kullanıcılarla birlikte...
 
tarafından Hadiya - Yorum: 0 - Görüntüleme: 447
220109

Yeni bir trojan sadece bilgisayarlara değil, ağa bağlı tüm makinelere bulaşma potansiyeline sahip!

Güvenlik uzmanları ağa bağlı olan tüm bilgisayar ve diğer donanımlara bulaşma imkanı olan yeni bir trojan’ın varlığını tespit ettiklerini açıkladılar. Trojan DNS kayıtları ile oynayarak bilgisayarları ve diğer aygıtları aslında gerçekte var olmayan, sadece kötü niyetli kodları enjekte etmek için hazırlanmış taklit web sitelerine yönlendiriyor.

Bu yeni zararlının bir zamanlar hem PC hem de Mac’lere bulaşan DNSChanger trojan’ının değiştirilmiş bir sürümü...
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 0 - Görüntüleme: 429
190109
Güvenlik uzmanları uyarıyor: "Mecbur kalmadıkça USB cihazları kullanmayın!"

Yeni ortaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir virüs için uzmanlar kullanıcılara makul gelmeyen önerilerde bulunabiliyor. Çoğu kullanıcı bu önerileri dikkate almıyor ve nasıl olduğu anlaşılamadan virüs bir anda dünya çapında milyonlarca PC'yi etkileyebiliyor. İlk olarak geçen yıl tespit edilen ve yakın zamanda 3,5 milyon PC'de tekrar görülmeye başlanan Conficker veya diğer adıyla Downanup adlı...
 
tarafından Cansiperane - Yorum: 0 - Görüntüleme: 448
070109

En iyi anti-virüs programı hangisi?
 
tarafından Hadiya - Yorum: 0 - Görüntüleme: 625
010109

İndirdiğiniz Nod32 kurulum dosyasına çift tıklayarak kurulum başlar.

1. “Extract”a tıklayın.


1. Üzerinde “I agree” yazan radyo butonuna tıklayın.
2. "Next”e tıklayın.

1. Eğer daha önce Nod32 ayarlarıyla uğraşmadıysanız “Typical” kurulum yapmanızı öneririm.
2. “Next”e tıklayın


1. "Server" kutusunu “Choose automatically”, olarak bırakın. Bunun sebepleri:

Eğer seçeceğiniz belli bir sunucu çökerse NOD32 güncelleştirme yapamayacaktır.
 
tarafından Afacanhelboy - Yorum: 5 - Görüntüleme: 485
 Sayfaya git : 1, 2  SonrakiSayfa başına dön 
Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok
Moderatörler:Yok
Bu forumun müsaadesi var:Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
-
Buraya geçin:  
Yeni mesaj var Yeni mesaj var
Yeni mesaj var [ Popüler ] Yeni mesaj var [ Popüler ]
Yeni mesaj var [ Kilitli ] Yeni mesaj var [ Kilitli ]
Yeni mesaj yok Yeni mesaj yok
Yeni mesaj yok [ Popüler ] Yeni mesaj yok [ Popüler ]
Yeni mesaj yok [ Kilitli ] Yeni mesaj yok [ Kilitli ]
Ilan Ilan
Genel duyuru Genel duyuru
Sabit Sabit